Хімія – наука, що нас оточує

himia-olimp1

24 січня на базі хімічного факультету ДВНЗ «УжНУ» пройшов ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Кращі знавці хімії з’їхалися з області, щоб теоретично та практично підтвердити набуті знання та визначити кращого.

Відкриваючи олімпіаду Василь Петечук, заступник директора з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, привітав учасників та наголосив, що вивчати і любити хімію можуть лише справжні знавці та цінителі цього предмета.
Василь Лендєл, голова журі, декан хімічного факультету ДВНЗ «УжНУ», професор, вітаючи учасників олімпіади, відмітив, що хімія являє собою величезну галузь людських знань і відіграє важливу роль у житті суспільства. Багато її розділів є самостійними, хоча й тісно взаємозв'язаними науковими дисциплінами. Голова журі наголосив присутнім, що слід пам'ятати, що хімія може приносити не тільки користь, а й завдавати шкоди, якщо не знати властивостей речовин, їхнього впливу на людину, навколишню природу, користуватися речовинами неправильно і погано уявляти собі особливості хімічних перетворень цих речовин. Василь Георгійович привітав минулорічного призера ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії, учня 9 класу з м. Мукачева, Артура Бубряка та побажав учасникам гарних результатів.
Олеся Греба, член оргкомітету, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної, середньої та інклюзивної освіти управління дошкільної, загальної, середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, наголосила, що лише впевнені у собі учні, розумні, кмітливі, ерудовані зможуть гідно відстояти почесне звання кращого знавця хімії. Вона відмітила, що практично все наше життя, наше здоров'я, настрій тісно пов'язані з численними речовинами, що нас оточують, і хімічними процесами, що відбуваються навколо нас і всередині нас. Отож, досконало вивчаючи хімію, школярі вже планують своє майбутнє. Олеся Михайлівна побажала учасникам реалізувати свої можливості.
Олександр Голомб, методист кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, ознайомив присутніх із ходом проведення олімпіади та відмітив, що кожна людина має володіти хімічними знаннями й застосовувати їх на практиці та в повсякденному житті. Саме під час практичного туру учні застосовують набуті знання на практиці, визначаючи, в яких із пронумерованих пробірок знаходяться відповідні речовини та в яких кількостях. Також побажав присутнім наполегливості, витримки та гарних результатів.