Учні досліджують проблеми екології довкілля

 

3 жовтня на базі Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Хустського району відбувся науково-практичний семінар методистів РМК та ММК відділів (управлінь) освіти та керівників методичних об’єднань учителів хімії з теми: „Практична складова курсу хімії – основа реалізації проблемного навчання та формування експериментальних компетентностей учнів”.

У ході роботи учасники семінару ознайомилися з системою роботи вчителя хімії вищої кваліфікаційної категорії, учителя-методиста Томищ Марії Василівни. Увазі фахівців були представлені позаурочний навчально-виховний захід, прес-конференція-звіт „Дослідження екологічного стану довкілля села Рокосово” та доповідь „Хімічний експеримент у позакласній роботі”.Учні продемонстрували бездоганне володіння методикою та технікою проведення експерименту, розповіли про дослідження екологічного стану довкілля села Рокосово, розповіли про власне бачення шляхів вирішення ситуації, що склалася в регіоні. Цим молоді люди показали, що в ході навчання набули відповідних експериментальних навиків.
Гостем заходу був уродженець села, випускник Рокосівської ЗОШ, депутат обласної ради Білецький Мирослав Золтанович, який поінформував учнів про реальний стан та проблеми утилізації отрутохімікатів із околиць села та переконав, що депутатський корпус облради докладає максимальних зусиль до вирішення цієї проблеми. Також Мирослав Золтанович закликав учнів активніше опановувати навчальні предмети, оскільки лише освічена молодь може успішно конкурувати на ринку праці.Також в ході семінару прозвучали доповіді, присвячені теоретичним основам проблемного навчання та проблемного навчання як засобу формування пізнавальної активності учнів у вивченні природничо-математичних дисциплін.
(Грабовська Т.І., доцент кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти ЗІППО, Грабовський О.В., доцент кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій ЗІППО).Досвідом формування експериментальних компетентностей учнів на уроках хімії різних типів поділилася вчитель хімії Сокирницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, учитель вищої категорії, старший учитель Сабадош Ольга Олексіївна.
Актуальною та своєчасною була інформація вчителя хімії Свалявської гімназії, учителя вищої категорії, учителя методиста Світлик Любові Іванівни про реалізацію учнівського хімічного експерименту з мінімальною витратою реактивів та лабораторного посуду.
Методист кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін ЗІППО Голомб О.М., звернув увагу присутніх на те, що саме практична складова курсу хімії лежить в основі набуття учнями експериментальних компетентностей як організаційних, технологічних так і інтелектуальних. Також був проведений детальний порівняльний аналіз участі випускників області у ЗНО-2013 та обговорені шляхи покращення підготовки учнів до ЗНО.Мелеганич Оксана Денисівна, керівник авторської творчої майстерні „Використання сучасних ІКТ-технологій на уроках хімії”, ознайомила учасників семінару з програмою, планом роботи та очікуваними результатами діяльності майстерні та закликала вчителів хімії до співпраці.Методист районного методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Хустської райдержадміністрації Дубровська Оксана Михайлівна, підводячи підсумки роботи семінару, відзначила високий науково-методичний рівень підготовки та проведення заходу, подякувала педагогам району та їхнім вихованцям.

Усі учасники семінару відзначили високий рівень організаційного забезпечення підготовки та проведення семінару з боку Хустського РМК та особисто методиста Дубровської О.М..