Актуальні питання викладання біології, екології та хімії

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти 18 серпня відбулися інструктивно-методичні наради «Розвиток професійної компетентності вчителів біології та екології у контексті реалізації нового державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» та «Актуальні питання організації навчально-виховного процесу та викладання хімії в навчальних закладах області у 2014-2015 н.р.».

У роботі інструктивно-методичної наради взяли участь директор ЗІППО Тетяна Палько, завідувач кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін Ольга Бокоч, методист кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін Олександр Голомб.
Присутнім акцентували увагу на методичних рекомендаціях щодо викладання біології, екології, хімії в загальноосвітніх навчальних закладах у 2014-2015 н.р., налагодженні системної роботи з обдарованими учнями впродовж навчального року.
Велика увага приділялася підсумкам ЗНО, результатам учнівських олімпіад, МАН та ДПА. Учасникам запропонували урізноманітнювати форми вдосконалення творчої майстерності вчителів, використовуючи ІКТ.
Методистам районних/міських відділів/ управлінь освіти, які відповідають за викладання біології та екології,наголосили на особливостях нової програми з біології для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Ознайомили з останніминормативно-правовими актами в галузі освіти. Учасники отримали на електронних носіях матеріали, необхідні для організації якісної роботи вчителя, зокрема, листи МОН та перелік навчально-методичної літератури, рекомендованої МОН.
Також наголосили на необхідності подачі природничих знань учням у контексті їх ужитковості та необхідності підсилення реалізаціїпрактичної складової курсів хімії та біології в ЗНЗ.