Українська мова та література

Відбувся обласний етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка

1638533103781„Мова – життя духовного основа”, – казав Максим Рильський, і це дійсно так. Слово – це знають історики, літератори, політологи та психологи – володіє енергією душ, воно відроджує пустелю, зцілює людей та народи, здатне надихати на працю та героїзм. На слові вибудовується духовний світ епохи та націй, його, як інструмент, застосовують у багатьох сферах функціонування суспільства. І з часом роль слова в житті людини тільки зростає.
Саме тому конкурси мови стають все популярнішими у світі. Ось і престижний Міжнародний мовно-літературний конкурс ім.Тараса Шевченка, який проводиться вже понад десять років, завойовує все більшу прихильність у студентської та учнівської молоді.

Нова школа потребує нового вчителя

фішкаДосягнення нових цілей української школи потребує постійного пошуку шляхів модернізації змісту освіти, що вимагає реалізації принципово нових педагогічних, методичних інструментів, які мають ґрунтуватися на особистісно орієнтованому та компетентнісному підходах до навчання. Нова школа потребує нового вчителя – коуча, фасилітатора, тьютора, модератора в індивідуальній освітній траєкторії дитини. Саме тому з 25 жовтня по 3 листопада 2021 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти пройшло навчання найкращих педагогів мовно-літературної освітньої галузі, які як тренери НУШ будуть здійснювати підвищення кваліфікації вчителів закладів загальної середньої освіти, що забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти.
Онлайн-навчання відбулося за різними напрямами: професійна діяльність учителя (формування ключових та предметних (галузевих) компетентностей відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти „Нова українська школа”), організація інклюзивного навчання, використання цифрових технологій та технологій дистанційного навчання.

Сльоза омиває душу

4

Невеличке українське містечко Чорнобиль, що потопало в зелені, у вишнях та яблунях. Дочорнобильський світ – спокійний, неквапливий, занурений у поблажливу благодушність. Здавалося, що тут гармонійно злилися краса поліської природи і сховані в бетон чотири блоки АЕС. Трагедія сталася 26 квітня 1986 року.

Зустріч із відомим українознавцем

IMG 5719

5 квітня в актовій залі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти на запрошення Тетяни Гнаткович, завідувача кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін, кандидата педагогічних наук, відбулася зустріч із мовознавцем, телеведучим, автором багатьох підручників та посібників Олександром Авраменко, доцентом Київського університету імені Бориса Грінченка, завідувачем кафедри гуманітарних дисциплін Технічного ліцею НТР „КПІ”. Присутні у залі – кращі представники українських філологів Закарпатської області та учні 10-11 класів Ужгородської загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих дисциплін Закарпатської обласної ради (директор О.Т. Іщенко), навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І ступеня з угорською мовою навчання - угорськомовна гімназія" Ужгородської міської ради Закарпатської області (директор П.П. Ковач).

Об’єднані українським словом

int 02

28 березня щиро і гостинно зустріла Полтава 150 учасників ІV етапу ХХХ Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. На урочистому відкритті в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка знавців української мови та літератури привітали головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Олена Котусенко, ректор ПНПУ імені В.Г. Короленка Микола Степаненко та ректор ПОІППО імені М.В. Остроградського Віталій Зелюк.

Інноваційні методи викладання уроків словесності

zamitka 5

На базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася зустріч слухачів курсів підвищення кваліфікації вчителів-словесників із переможницею Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015» у номінації «Українська мова і література» Олесею Ківеждій (Хустська гімназія-інтернат).

Перемога найвищого рівня

y4 roku

У фінальному етапі третього (заключного) туру ХХ Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» в номінації «Українська мова і література» здобула перемогу Олеся Ківеждій, учитель української мови і літератури Хустської гімназії-інтернату. Професійний конкурс – це не тільки випробування, це справжній вернісаж новаторських ідей і педагогічних знахідок.

Відбувся V Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

konkshev-021

У суботу, 14 лютого, в стінах Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся фінальний етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У конкурсі взяло участь 16 учнів 5–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області, троє - студентів ВНЗ І-ІІ та двоє - ІІІ–ІV рівнів акредитації.

ХV Міжнародний конкурс з української мови ім. П.Яцика

jacyk2

24 січня Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти радо зустрічав учасників четвертого етапу ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів загальноосвітніх та вищих навчальних закладів.