Українська мова – це модно й престижно

jacuk 5

Співуча, мелодійна, барвінкова, багата… Так характеризують українську мову. Її краса, милозвучність і гнучкість дає можливість пізнати Всесвіт, удосконалити власне мовлення. Важливою рисою справжнього громадянина є знання державної мови, правильне і вміле володіння нею. Школярі, учні профтехосвіти, студенти, усі ті, які добре розуміють свій обов’язок – не просто вчитися, а виховувати й формувати в собі свідомого, переконаного, освіченого громадянина Української держави – доводять це, щорічно беручи участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика. Адже конкурс є однією з форм складної націєтворчої роботи, яка є актуальним завданням усього українського суспільства.

9 грудня 2017 року відбувся ІІІ етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь 133 учні закладів загальної середньої освіти та 16 студентів закладів освіти І-ІV рівнів акредитації.
Вітаючи учасників, завідувач кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін, кандидат педагогічних наук Тетяна Гнаткович наголосила, що вісімнадцять років тому Освітньою фундацією Петра Яцика, Лігою українських меценатів за участі Міністерства освіти і науки України започатковано проект «Вивчаймо і плекаймо рідну мову», першою акцією в рамках якого і став Міжнародний конкурс з української мови. Піднесення престижу рідної мови серед підростаючого покоління, виховання пошани до державної мови з перших дитячих кроків, пропаганда українського слова у світі – мета цього конкурсу. Михайло Басараб, заступник директора з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності, акцентував на тому, що замало бути обдарованим, необхідно до того ж бути працьовитим до знемоги, впертим у досягненні мети, уважним до порад, старанним і терплячим у навчанні Слова, адже майстерність народжується після довгих років студій і самовдосконалення. Та навіть досягнувши вершини, не варто заспокоюватися, адже попереду – нові сходження.
Представник Ліги українських меценатів, заступник голови Закарпатської організації Національної спілки письменників України, доцент кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО, кандидат педагогічних наук Петро Ходанич у своєму привітанні зауважив, що людина вчиться мови все своє життя – від народження до глибокої старості. Чим досконаліше знатиме її, тим краще буде мислити, чіткіше висловлювати свої думки. Насамкінець Петро Михайлович побажав учасникам, щоб діалог з українським словом приніс всім естетичне задоволення, радість пізнання прекрасного.
Українська мова – це великий скарб українського народу. Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика доводить це. Пишаймося, що ми українці. Пам’ятаймо, що володіти і розмовляти українською – модно і престижно.

jacuk 1

jacuk 2

jacuk 3

jacuk 4