Об’єднані українським словом

int 02

28 березня щиро і гостинно зустріла Полтава 150 учасників ІV етапу ХХХ Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. На урочистому відкритті в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка знавців української мови та літератури привітали головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Олена Котусенко, ректор ПНПУ імені В.Г. Короленка Микола Степаненко та ректор ПОІППО імені М.В. Остроградського Віталій Зелюк.

Голова журі – докторант, науковий співробітник Інституту літератури імені Тараса Шевченка Національної академії наук України Дмитро Дроздовський наголосив: «Ми відшукуємо креативність та нестандартність мислення, творчість учнів… Ми шукаємо філологів, які мислять у категорії сучасності і водночас мають лет творчості».
Команду Закарпаття представляли 4 школярів освітніх закладів краю: Анастасія Лукач (учениця 11 класу Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів), Ангеліна Лашкай (учениця 10 класу Мукачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 ім. Т.Г. Шевченка), Тетяна Човганин (учениця 9 класу Хустської гімназії-інтернату), Полончик Михайло (учень 8 класу Свалявської гімназії). Упродовж двох днів учасники виконували завдання з української мови та літератури, а у вільний час відвідували пам’ятні місця Полтави.
1 квітня оголошено переможців олімпіади. Відрадно, що команда Закарпаття посіла 3 призові місця: Анастасія Лукач та Ангеліна Лашкай (І місце), Тетяна Човганин (ІІІ місце).
Сповнені позитивними емоціями, учні діляться враженнями від особливо напружених днів на Полтавщині.
– Анастасіє, твоє враження від участі в олімпіадних змаганнях такого рівня?
– Декілька років поспіль я брала участь в учнівських олімпіадах з української мови та літератури, але цьогорічна виявилася найбільш відповідальною, хвилюючою та емоційно насиченою. Щаслива від того, що мені вдалося посісти 1 місце. Особливо вдячна вчителю української мови та літератури М.П. Михайлянич, яка доклала чимало зусиль, щоб підготувати мене на найвищому рівні.
– Ангеліно, які моменти тобі найбільше запам’яталися і чи очікувана твоя перемога?
int 01– Насамперед пишаюся тим, що я – українка. Для мене досвід, що здобула, та знання, які вдосконалила, важливіші за грамоти та подарунки. Я йшла на цю олімпіаду лише прагнучи довести, що дійсно плекаю у своєму серці українську мову та літературу. Володіти і розмовляти українською – модно і престижно. Моя перемога це доводить. Незабутньою в моїй пам’яті залишиться і екскурсія до садиби Панаса Мирного. Саме тут я мала можливість зіграти улюблену мелодію на фортепіано, клавіш якого торкалася Леся Українка.
– Тетяно, підготовка до ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури потребує чимало зусиль. Що допомогло перемогти?
– Із 5-го класу беру участь в олімпіадах, мовно-літературних конкурсах, але вперше є учасницею ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. Було важко, відчувався конкурентний дух, але розуміння того, що на мене покладається вчитель, підтримувало, надавало сил та, врешті-решт, допомогло посісти ІІІ місце.
– Михайле, участь у такого рівня змаганнях – це вже перемога. Ваші плани на майбутнє?
– Усвідомлюю, що такі олімпіади дуже актуальні, оскільки спонукають школярів до систематичної праці над собою. Удосконалюватиму вміння та навички, щоб у майбутньому стати призером. Попри все я щиро радію тому, що побував на Полтавщині, познайомився з новими людьми та знайшов друзів.
Всеукраїнська учнівська олімпіада з української мови та літератури – це не просто тестування на знання державної мови та літератури. Це одна з форм тієї складної націєтворчої роботи, яка є актуальним завданням усього українського суспільства. Замало бути обдарованим, необхідно до того ж бути працьовитим до знемоги, впертим у досягненні мети, уважним до порад, старанним і терплячим у навчанні Слова…
int 03Адже майстерність народжується після довгих років студій і самовдосконалення. Та навіть досягнувши вершини, не варто заспокоюватися, адже попереду – нові сходження. А тривала зупинка на вузенькому карнизі скелі рівнозначна падінню…
Тож хочеться побажати переможцям та учасникам ІV етапу ХХХ Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури оновлюватися творчістю, духовно зцілюватися, долати вершини, аби «розгадати» Україну в собі і для себе!

Розмовляла Тетяна Гнаткович,
завідувач кабінету методики викладання
суспільно-гуманітарних
та художньо-естетичних дисциплін ЗІППО

 

int 04 int 05