Інноваційні методи викладання уроків словесності

zamitka 5

На базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася зустріч слухачів курсів підвищення кваліфікації вчителів-словесників із переможницею Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015» у номінації «Українська мова і література» Олесею Ківеждій (Хустська гімназія-інтернат).

Олеся Василівна ознайомила присутніх з освітнім проектом «Формування алгоритму культури та культури особистості на уроках української мови», який представляла під час конкурсного випробування та провела тренінг «Уроки словесності: мотивувати сучасного учня».  
Зацікавила словесників і проблема використання інновацій на уроках, яку розгортають літературознавці Дмитро Дроздовський та  Григорій Клочек, стверджуючи, що не завжди за словом «інновація» криється справді результативна форма роботи.  Безумовно, уроки словесності потребують нових форм, які б відповідали вимогам учнів «айфонного покоління».  Словеснику варто спілкуватися з учнями через  інтернет-спільноту. Саме тому Олеся Василівна працює над проектами, які спонукають учня вчитися онлайн, а  традиційний метод візуалізації реалізує через створення сторінок письменників у соцмережах. З досвіду роботи О. Ківеждій елементи маєвтики по-новому «звучать» на форумах для учнів,  в інтернет-опитуванні.  
Учителі української мови і літератури також мали змогу оцінити форми роботи в системі «Майстер-тест», Googl-групі, переглянути можливості  програми  відеоскрайбінгу.
Нам імпонує думка Олесі Василівни про те, що вчитель повинен мудро поєднувати сучасні технології з традиційними, інакше урок перетвориться або на суцільну розвагу, або на вишукано названу фікцію.
Зустріч пройшла жваво, цікаво та мала практичне спрямування.

zamitka 3

zamitka 1

zamitka 2