Конкурс знавців рідного слова

Сьогодні, 19 грудня, у стінах Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся ІІІ етап XV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь 122 учні загальноосвітніх навчальних закладів та 14 студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.

П’ятнадцять років тому Освітньою фундацією Петра Яцика, Лігою українських меценатів за участі Міністерства освіти і науки України започатковано проект «Вивчаймо і плекаймо рідну мову», першою акцією в рамках якого і став Міжнародний конкурс з української мови.
Директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяна Палько відмітила, що молоді люди змагаються на своїй рідній українській землі, яка багата на унікальних та неповторних письменників, поетів, митців, художників. Краса та багатство української мови, її милозвучність та неповторність передається із покоління в покоління. Тетяна Василівна побажала юним шанувальникам красного слова реалізувати мрії, розкрити талант та набратися позитиву.
Петро Ходанич, доцент кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти, привітав присутніх і наголосив, що у сьогоднішніх важких умовах піднімати престиж мови, шанувати та плекати рідне слово – обов’язок кожного педагога. У стінах інституту зібралася мовна еліта краю – шанувальники Тарасового слова, які своїми вмінням, творчістю, наполегливістю та унікальністю оберігатимуть українську мову та підноситимуть її престиж серед молоді. Петро Михайлович побажав учасникам витримки, мудрості та натхнення.
Тетяна Гнаткович, завідувач кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін, кандидат педагогічних наук, привітала учасників зібрання з великим святом – Днем Святого Миколая, побажала злагоди, добра і миру. Тетяна Дмитрівна зауважила, що серед учасників немає переможених, вони всі – переможці. Наголосила, що всі поціновувачі слова – майбутня еліта нації, яка покликана утверджувати, возвеличувати мову Тараса Шевченка. Тетяна Дмитрівна відмітила, що лише любов до своєї нації, культури, повага та шана до споконвічних традицій українського народу виховують у душах маленьких громадян любов до рідної мови та соборної і незалежної держави, ім’я котрій – Україна.