Історія

Наш край у роки Другої світової війни

08

Гортистська Угорщина до середини березня 1939 р. встановила свою владу на всій території Карпатської України, запровадивши угорський окупаційний режим з усіма його проявами. Гортіївці приступили до чистки території від „небажаних” елементів, масових арештів і розстрілів, які проходили паралельно з діями армії.
У березні 1939 р. Німеччина, порушивши Мюнхенський договір 1938 р., окупувала всю територію Чехословаччини. Одночасно 14 березня Угорщина почала окупацію Закарпаття. Таким чином, долю Закарпаття 1938-1939 рр. вирішили країни, які підписали Мюнхенський договір: Німеччина, Італія – з одного боку, Велика Британія, Франція – з іншого.

Учителі історії обговорили навчальні програми

hrec 2

Днями на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти проходив семінар для вчителів історії міста Ужгород, де обговорювали нову редакції програм з історії України та всесвітньої історії, та проекту Типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів. Тетяна Палько, директор Закарпатського ІППО, привітала учасників заходу, та розповіла, що для успішного проведення освітньої реформи потрібні не просто енергійні фахівці, а креативні особистості, здатні змінювати світ навколо себе і просувати нові ідеї та впроваджувати їх у життя.

Застосування новітніх методологічних підходів до викладання історії та правознавства

На базі Мукачівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів та Мукачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. О.С.Пушкіна відбувся обласний семінар методистів суспільствознавчих дисциплін районних (міських) відділів (управлінь) освіти та керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів суспільствознавчих дисциплін «Застосування новітніх методологічних підходів до викладання шкільного курсу історії та правознавства як основа формування міжетнічної та міжконфесійної толерантності учнів в умовах полікультурного суспільства».