Впровадження Державного стандарту в початковій школі

krugly-stil-kyiv1

15 листопада 2013 року в приміщенні зали засідань колегії Міністерства освіти і науки України відбулося засідання «круглого столу» за участю представників усіх областей України. Тема «круглого столу» – «Впровадження Державного стандарту в початковій школі».

Засідання вів заступник Міністра освіти і науки України Жебровський Борис Михайлович. У теплій, невимушеній атмосфері учасники «круглого столу» ділилися успіхами і проблемами з питання запровадження нового стандарту. Зокрема, наголошувалося на тому, що вже зроблено: з учителями початкових класів проведені інструктивно-методичні наради, майстер-класи, зустрічі відповідальних представників міністерства із вчителями початкових класів, у інститутах післядипломної педагогічної освіти проводилися інтегровані курси, зокрема з викладання іноземної мови та «Сходинок до інформатики» та ін.
Представник Закарпатської області Карпинець М.В., учитель 2 класу, директор НВК «Гармонія», наголосила, що в області 536 вчителів початкових класів і 167 вчителів інформатики були підготовлені до викладання курсу «Сходинки до інформатики», проводилися тренінги та заняття з питання особливостей роботи в початкових класах за новим Державним стандартом. В області були проведені зустрічі з авторами підручників Захарійчук М.Д., Науменко В.О., Лишенко Г.П., Грущинською І.В., завідувачем лабораторії початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України педагогіки Онопрієнко О.В. Завдяки проведеним інструктивно-методичним нарадам та майстер-класам з авторами підручників з української мови для 1 класу зняті проблеми у роботі за новою програмою, крім цього, Захарійчук М.Д., Науменко В.О. ще підготували навчально-методичні комплекти (буквар – читанка – методичний порадник вчителю – зошити з друкованою основою для учнів), які є значною практичною допомогою учителю. Активно працюють у містах і райцентрах Закарпатської області «Школи для вчителів 1-2 класів», створено методичні кейси – типове календарно-тематичне планування – для вчителів, які працюють за новим Державним стандартом.
Кожен учасник «круглого столу» поділився своїми досягненнями у запровадженні єдиного Державного стандарту в початковій школі.
На зустрічі за «круглим столом» було також вказано і на низку проблем, які виникли у ході запровадження нового стандарту. Зокрема, проблемою залишається відсутність єдиних вимог щодо ведення класних журналів, шкільної документації та зошитів, питання єдиного орфографічного режиму. З приводу цього виникла невеличка дискусія. Учасники «круглого столу» були спільні в питанні про те, що повинні бути створені єдині вимоги як для початкової, так і для старшої школи в базових питаннях. Схвально було сприйнято повідомлення Жебровського Б.М. про те, що вже підготовлено для обговорення і опубліковано єдині вимоги щодо оцінювання знань, умінь і навичок учнів початкових класів (перелік документів у початковій школі, вимоги до ведення журналів). Крім того, буде представлено роз’яснення щодо введення хореографії, нормативні документи з упровадження інклюзивної освіти та ін.
Після засідання ще довго не вщухали суперечки, обмін досвідом. На пам'ять про зустріч було зроблене спільне фото учасників «круглого столу».

krugly-stil-kyiv1

krugly-stil-kyiv1

krugly-stil-kyiv1