Навчання початківців триває…

Завершив роботу Другий етап курсу «Сходинки до інформатики», котрий  проходив на базі Закарпатського ІППО, комп’ютерних класів НВК «Ужгородський економічний ліцей, ЗОШ І-ІІ ст.» та Ужгородської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2 з поглибленим вивченням окремих предметів із 25 до 27 вересня 2013 року.

Тетяна Василівна Палько, директор Закарпатського інституту післядипломної освіти, розповіла, що перед педагогами  відкриваються нові можливості:  «Ви – першовідкривачі, адже починати щось нове – це завжди непросто. Завдання, що поставили перед Вами важкі, але, водночас, надзвичайно цікаві, творчі та передові. Учити малечу коректно виконувати найпростіші операції на комп’ютері  граючись – ось головне завдання сучасного педагога».
Директор інституту привітала слухачів із закінченням курсів, побажала їм творчої наснаги, невпинного пошуку, невгамовних та здібних учнів.
Учасники поділилися враженнями щодо проведення курсу «Сходинки до інформатики».
Учителька із села Мала Бийгань Берегівського району розповіла, що їхня школа, ЗОШ І-ІІ ст., із малою кількістю дітей. У класі одинадцять угорськомовних дітей. Прийшла на курси засвоїти ази новоствореного предмета. Важко, адже комп’ютерів у школі небагато, а навчати потрібно усіх діточок. Сидять по двоє школярів за комп’ютером, але справляються. Сподіваємося, що зможемо сповна вивчити програму за допомогою прочитаних курсів.
Курсантка з Хустського району, село Іза, повідомила, що проблем не бачить. Комп’ютерні класи у нашій школі давно. Дітей ділимо на дві підгрупи (у класі 25 учнів). «Сходинки до інформатики» цікавий, корисний та надзвичайно актуальний предмет. Хочемо подякувати організаторам та викладачам курсів за змістовне та корисне викладання. Сподіваємося, що зможемо викладатися на всі сто відсотків.
Нововведення, на думку педагога із Іршавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2, дуже доречне. Сучасна малеча надзвичайно швидко орієнтується в сучасному інформаційному просторі і використовувати ці можливості, спрямовуючи їх  у потрібне русло – ось головне задача вчителя-початківця.
Педагоги-початківці прослухали курс навчання «Сходинки до інформатики». Специфіка викладання предмета полягає у високому рівні володінні ІКТ поколінням учнів початкових класів та сучасними вчителями. Здивувати теперішніх малят надзвичайно важко. Учитель повинен не лише зацікавити школярів володіти комп’ютерними технологіями, а й ознайомити зі сферою застосування сучасних комп’ютерів та їхніми можливостями.