Викладання курсу «Сходинки до інформатики» в початковій школі

Упровадження в навчальну програму курсу «Сходинки до інформатики», передбаченого новою редакцією Державного стандарту початкової загальної освіти, зумовило вчителів по-новому підійти до перших азів викладання інформатики, а методистів ІППО організувати навчання. Перший етап проходив на базі Закарпатського ІППО, комп’ютерних класів НВК «Ужгородський економічний ліцей, ЗОШ І-ІІ ст.» та Ужгородської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2 з поглибленим вивченням окремих предметів з 18 до 20 вересня 2013 року.
Навчання пройшли 96 учителів початкових класів, які впроваджуватимуть зазначений курс у новому навчальному році.
Навчально-тематичним планом передбачено розгляд та обговорення питань із курсу «Сходинки до інформатики»:
роль та місце курсу у розвитку початкової освіти в Україні;
аналіз програми;
навчально-методичне забезпечення; 
технологія та особливості роботи з електронним забезпеченням предмета.
Учителі отримали вагомі рекомендації щодо роботи з учнями на уроках курсу «Сходинки до інформатики», їхньої психологічної готовності вивчати інформатику.
Навчальна програма розрахована на підготовку школярів початкової ланки до вивчення базових знань інформатики, що стане першим правильним знайомством зі світом інформаційно-комунікаційних технологій.
Лише активна співпраця вчителя та учня, вміння віднайти в кожній дитині родзинку, створити учню умови для отримання знань із перших днів навчання, спонукати до розвитку критичного мислення – ось головне завдання педагога.