„Світ чекає крилатих”…
Відповідно до плану роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти 03 червня відбувся вебінар „Вибираємо Освітні програми НУШ" для вчителів початкових класів області.
Відповідно до плану роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти 03 червня відбувся вебінар „Вибираємо Освітні програми НУШ" для вчителів початкових класів області.
Той, хто хоче змінити світ, повинен починати з себе!
Шановні колеги! Ви обрали професію вчителя початкових класів – одну з найважливіших і найскладніших педагогічних професій, яка вимагає від вас не тільки давати знання, а й докладати чимало зусиль, щоб розвивати, захищати, оберігати, наставляти, вміти розгледіти в кожному своєму учневі «золоте зернятко» і допомогти йому «прорости», виховати достойну людину.
21 вересня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-навчання для тренерів та експертів за участі Марини Пристінської – керівника початкової школи у НВК "Новопечерська школа", учасниці великої кількості семінарів, майстер-класів та форумів з педагогіки, редактора у видавництві "Шкільний світ", автора педагогічних публікацій; Інни Большакової – тренера міжнародного проекту "Читання та письмо для розвитку критичного мислення", методиста з дошкільного виховання та початкового навчання НМЦ дошкільної і початкової освіти, та представників видавництва "Ранок".
Завдання, яке стоїть перед педагогами початкової освіти – запровадження системного підходу до проведення цілеспрямованої роботи з формування життєвих компетентностей учнів, складовою яких є соціальна й громадянська компетентності. Їх складовими є формування толерантності (у широкому сенсі, тобто етнічної, релігійної, мовної, гендерної, вікової, соціальної, ін.) не тільки у дітей, але й у їхніх батьків.
У Черкасах пройшов ювілейний Х Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій. Найяскравішою подією першого дня міжнародного форуму стала лекція та тренінг „Інноваційне мислення. Досвід Республіки Корея” професора Пак Сонг Су, ректора філіалу Міжнародного Інституту, який зосередив увагу на важливості розвитку інноваційного мислення та поділився секретами креативного втілення напрацювань.
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект Державного стандарту початкової освіти.
Документом визначено: мету та принципи організації освітнього процесу у початковій школі; загальну характеристику змісту навчання, що охоплює перелік освітніх галузей; державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів, поданих через мету, загальні цілі, уміння і загальні очікувані результати навчання за освітніми галузями; співвідношення між освітніми галузями і гранично допустимим навантаження, що подано в Базовому навчальному плані.