Зустріч у театрі…

foto1

У розмаїтті засобів впливу на формування особистості дитини дошкільного віку значне місце посідає театр. Це особливий вид мистецтва, який органічно поєднує в собі художнє слово, драматичну дію, поетику, живопис, музику та літературу. Він допомагає дитині глибше пізнати себе, внутрішній світ, спонукає її до самовдосконалення, викликаючи естетичні почуття та емоції в ході театралізованого дійства.

Театралізована діяльність у дошкільному віці – один з найефективніших засобів педагогічного впливу на розвиток особистості. У цьому переконалися слухачі курсів підвищення кваліфікації вихователів ДНЗ на зустрічі з педагогом, письменницею Ольгою Олександрівною Тимофеєвою, яка відбулася в обласному ляльковому театрі « Бавка» Учасники презентації мали нагоду ознайомитися з методичними посібниками "Затія-дивоглядія" (Поради для дорослих, як зробити ляльковий театр другом, вихователем і вчителем кожної дитини), та комплектом викрійок лялькових персонажів "Лялькова вистава - чудова забава"...
«Назва нашого посібника- порадника,- зазначають автори-упорядники в передмові,- не випадкова. Ми хотіли знайти для вже звичних слів «театр», «актор», «куліси» свої, милозвучні, рідні, наповнені глибоким змістом, набрані з чистого джерельця рідної мови слова: затія, дивоглядія, лицедій, забава, утіха.».
На їх думку, саме в цих споконвічних прадавніх словах української мови і закодована суть презентованого проекту. Педагоги дошкільних закладів області в рамках методичного заходу мали можливість взяти участь у майстер-класі , який провели з ними заслужена артистка України Наталія Орєшнікова, Ніна Малишка – керівник літературно-драматичної частини Закарпатського обласного театру ляльок «Бавка», театрознавець та автор навчально-методичних посібників – Ольга Тимофеєва.
В ході активного творчого спілкування учасники зустрічі дійшли висновку , що енергетика творчої діяльності, спілкування з прекрасним здатні змінювати світ на краще. Зернята активного милосердя, дієвої любові дадуть у майбутньому гарні сходи в душах наших дітей. А це і є та вища мета, до якої має прагнути Вихователь, Педагог, Родина.

Марія Данканич, ДНЗ №26 м. Ужгорода

foto2

foto3

foto4

foto5          foto6