Шановні колеги!

Мені було надзвичайно приємно в такий незвичний час - період літніх відпусток - зустрітися з педагогами-дошкільниками Закарпаття напередодні нового навчального року. Новий навчальний рік в системі дошкільної освіти повинен бути досить плідним і особливим, адже в цьому році, як зазначає вельмишановний Б. М. Жебровський, заступник Міністра освіти і науки України, значно збільшиться кількість місць у дошкільних навчальних закладах, зросте відсоток охоплення дошкільною освітою малюків, особливо п’ятирічок.

Усі освітянські ланки - від Міністерства до вихователя - сьогодні активно і творчо працюють над питаннями розбудови дошкільної освіти. До нового навчального року вихователі, керівники і методисти отримають нове методичне забезпечення до Базового компонента - стандарту дошкільної освіти, поновлять роботу Всеукраїнські семінари методистів із актуальних питань дошкільної освіти. Черговий семінар "Духовний розвиток особистості дитини засобами мистецтва" відбудеться у жовтні цього року у Дніпропетровську.

У ході змістовної конструктивної розмови колеги розповіли, яка робота проводиться в області з підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, що найкраще допомагає розкрити творчий потенціал освітян, підняти на вищий рівень престиж професії вихователя.

Хочу також відмітити, що керівництво обласною освітою, методична служба Закарпаття добре усвідомлюють цінність і важливість дошкільного виховання у формуванні майбутнього громадянина України, привертають увагу громадських та державних організацій, різних верств населення до проблем дошкільного дитинства. Така практика тісної співпраці різних інституцій допомагає їх конкретному оптимальному вирішенню.

Сьогодні, в переддень професійного свята, сердечно вітаю Вас, шановні колеги, з Днем дошкілля. Вірю, що Ви і надалі будете в перших рядах вихователів-професіоналів. Нових звершень Вам, натхнення, творчого неспокою, миру і благодаті у Ваших родинах.

Алла Богуш, академік АПН України.