Змагання знавців угорської мови на Всеукраїнському рівні

olimpug000

23 березня у стінах Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося урочисте відкриття ІV етапу І Всеукраїнської учнівської олімпіади з угорської мови та літератури, котра триватиме три дні. У перегонах змагатимуться 9 учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області. У краї, де угорськомовне населення проживає впродовж багатьох століть, олімпіада такого рівня проводиться вперше.  

Відкрив олімпіаду Михайло Мотильчак, директор департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації, голова оргкомітету Всеукраїнської учнівської олімпіади з угорської мови та літератури, який наголосив на важливості цього заходу, оскільки саме угорськомовна спільнота найбільш чисельна в області. Михайло Андрійович повідомив, що багато учнів та їхніх батьків виявили бажання вивчати угорську мову як другу іноземну у навчальних закладах з українською мовою навчання. Керманич освітян зауважив, що Міністерством освіти і науки України затверджена відповідна програма та розробляються підручники з угорської мови для шкіл з українською мовою навчання. Проведення учнівської олімпіади з угорської мови та літератури у Закарпатському регіоні стало можливим завдяки сприянню та підтримці Міністерства освіти і науки України.
Перший заступник голови обласної ради Закарпатської ОДА Михайло Попович побажав творчим школярам успіхів у нелегких інтелектуальних перегонах та наголосив на грошовій винагороді з обласного бюджету, яку отримають переможці та їхні наставники.
Головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Оксана Коваленко привітала учасників із історично важливим моментом у їхньому житті, побажала успіху та творчого натхнення. Оксана Ярославівна зачитала привітання від Міністра освіти і науки Сергія Квіта.
Із вітальними словами та побажаннями успішних результатів в олімпіадних змаганнях до учасників звернулися консули Генерального Консульства Угорщини в Україні Арон Чех та Жолт Боднар; Тетяна Палько, заступник голови оргкомітету, директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти; Магдалина Дєрке, голова журі, доцент ДВНЗ «Ужгородський національний університет», к.ф.н.; Єва Браун, член журі, методист кабінету освіти національних спільнот Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти; Соломка Едуард, методист вищої категорії Закарпатської філії Інституту інноваційних технологій і змісту освіти; Ільдіко Орос, депутат обласної ради, директор Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.
На завершення учень Сюртівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ужгородського району Крістіан Палфі продекламував вірш  про рідну мову.
Єва Браун, член журі, методист кабінету освіти національних спільнот Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, ознайомила учасників із ходом та умовами проведення олімпіади.