У Закарпатті стартував IV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з іноземних мов

olimpinoz000

Закарпаття – край, який захоплює неймовірною красою гір, мальовничістю полонин, чарівністю лісів, автентичними звуками трембіт, унікальністю едельвейсів. Щирі і талановиті, розумні і добрі, привітні і відкриті закарпатці, які завжди раді гостям, цими днями прийматимуть чисельну армію школярів зі всієї України.

Показовим є те, що саме на теренах нашого багатонаціонального та поліконфесійного регіону, де мирно живуть і працюють більше 100 національностей, а у кожній родині розмовляють кількома мовами, проходить такий захід.
До Ужгорода з’їхалися переможці ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, щоб у нелегких і вирішальних перегонах визначити найсильніших знавців та переможців IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з англійської, німецької, французької мов.
В інтелектуальних змаганнях братимуть участь 118 учнів з англійської, 118 – французької, 120 – німецької мови з усіх областей України. Відрадно, що відстояти право називатися найкращими і боротися за звання переможців приїхали і школярі з Луганської та Донецької областей, що доводить у черговий раз, що Україна – соборна держава.
Метою олімпіади є виявлення мовних здібностей учнів та рівня їхньої мовної компетентності, інтелектуальних та творчих можливостей.
 Саме участь школярів України в непростих змаганнях, котрі триватимуть з 22 до 27 березня, є показовою, оскільки надає можливість компетентному журі виявити найкращих з-поміж сильніших.
22 березня у залі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» урочисто стартував ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з іноземних мов (англійська, німецька, французька). Відкрив захід Михайло Мотильчак, директор департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації, голова оргкомітету Всеукраїнської учнівської олімпіади з іноземних мов, який наголосив, що знання мов додає впевненості молодому поколінню у своїх силах, відкриває нові горизонти, можливість навчатися за кордоном. Михайло Андрійович побажав юним інтелектуалам вірити у свої сили і перемогти.
Перший заступник голови Закарпатської обласної ради Михайло Попович, вітаючи поціновувачів іноземних мов, наголосив, що знання відкривають широкі можливості, побажав успіху молодому поколінню, яке через 5-10 років стане керманичем єдиної України.
Гімн України, який в унісон виконали присутні, вкотре нагадав, що лише єдність і згуртованість допоможуть перемогти і вистояти.
Заступник голови оргкомітету Всеукраїнської учнівської олімпіади з іноземних мов, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Оксана Коваленко побажала творчій молоді успіхів у нелегких випробуваннях. Вона розповіла, що знання вже не однієї, а декількох іноземних мов – це обов’язкова вимога сьогодення.
Завідувач кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка, доцент, кандидат філологічних наук, голова журі олімпіади з англійської мови Михайло Білинський повідомив, що для молодої генерації вже не існує мовних бар’єрів, – двері у світ науки відкриті. Лише впевнена й успішна молодь здатна на рішучі вчинки та дії задля процвітання держави.
Представник Корпусу Миру США в Україні Емілі Мегезінер акцентувала увагу на важливості учнівських олімпіад, котрі забезпечують визнання яскравих знавців мови, розкривають їхню невичерпну енергію, креативність думок та майстерність.
Голова журі олімпіади з німецької мови, завідувач кафедри Київського національного лінгвістичного університету, професор, доктор філологічних наук Микола Гамзюк розповів, що мова, якою писав Йоганн Вольфганг фон Гете, заслуговує на визнання і шану. Побажав школярам наполегливості, витримки та творчого злету.
Голова журі олімпіади з французької мови, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат філологічних наук Ірина Ситдікова вела мову про одну з наймилозвучніших і найромантичніших мов світу, яка відкриває двері не лише у світ мистецтва, краси та поезії, але й дозволяє навчатися у кращих вишах світу.
Родзинкою святкового концерту, який підготували вихованці ПАДІЮНу, стала пісня на 25 мовах «Серце, яке розтопить лід».
Запальні народні танці національних менших краю, сольні номери, які звучали різними мовами, яскраві композиції створили піднесений настрій глядацькій аудиторії. Юні артисти зуміли розкрити неперевершеність та унікальність кожної із представлених народностей.
Надзвичайно зворушливим стало представлення учасників команд, налаштованих на рішучу боротьбу і справедливу перемогу, які презентували мальовничі краєвиди кожного куточка нашої держави, унікальні місця, герб та карту кожного регіону.
Завершальним акордом дійства було виконання вокально-хореографічної композиції «Гімн Сонцю» усіма учасниками урочистого зібрання, оскільки це був гімн єдності, миру, добра та світла.