Делегацiя з України у Дебреценi

DSC 1878

А 28 червня II Міжнародна літня школа продовжила роботу за кордоном. Дебреценський університет радо зустрів делегацію у складі 47 науковців, педагогів та аспірантів з України. Мета конференції – висвітлення питань щодо можливостей мобільності в Угорщині, національні та європейські дослідження викладацького складу.

«Налагодження зв’язків з освітніми установами України дає можливість спільно працювати як над підготовкою кадрів і програм мобільності, так і над дослідженнями», – коментувала Еріка Югас, доцент, завідувач кафедри гуманітарних наук інституту освіти і науки факультету гуманітарних та математичних наук Дебреценського університету, директор культурного та науково-навчального центру Культурного інституту в Угорщині.
Шандор Матичак ознайомив присутніх з педагогічною програмою навчання Дебреценського університету.
Зміцнення економічних відносин між двома країнами також відображено в кількості студентів з України, про що розповів Петер Форішек, заступник декана факультету художньої освіти. «В останні роки число студентів з України, які навчаються в університеті Дебрецена, налічує понад 260 осіб. З них понад 30 продовжують свою освіту в якості аспірантів на факультеті гуманітарних наук».  
«Україна на сьогодні знаходиться на межі трансформації освіти та впровадження програми нової української школи. Співпрацюючи з Дебреценським університетом, ми зможемо почерпнути нові знання та європейський досвід», – говорив Віктор Олійник, ректор ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», м. Київ.
Результатом візиту стало підписання угод про співпрацю центру педагогічної підготовки Дебреценського університету та кафедри гуманітарних студій та мистецтвознавства гуманітарно-філософського факультету Дебреценського університету з ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» та Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти.
Після зустрічі учасники літньої школи прогулялися вулицями Дебрецена та ознайомилися з архітектурними пам’ятками.
Учасники, які не брали участь у виїзному засіданні Дебреценського університету (Угорщина), змогли прослухати інформацію про засади економічного підходу в управлінні інноваційними навчальним закладами та шляхи їх формування, про які розповів Віталій Паздрій, старший викладач факультету економіки та управління Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, к. екон. наук, розібрали подібності і сфери використання бізнес-підходів, а згодом, за допомогою бізнес-симуляції ViAL+, опинилися на місці директорів виробничої компанії. Невелика, але вдячна освітянська аудиторія отримала надзвичайно корисну та цікаву інформацію, шквал позитивних вражень та емоцій.