Закарпатському ІППО – 70 років!

DSC 0586

Закарпаття з давніх-давен славилося високоосвіченими особистостями, які розвивали культуру, творили освіту і науку не тільки на теренах свого краю, але й у багатьох країнах світу.
Традиції знаних краян у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти продовжує плеяда науковців та методистів, які навчають молоду генерацію відстоювати власну думку, боротися за свої права, бути справжніми патріотами України.

Сьогодні Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти відзначає ювілей – 70 років із часу заснування. Це поважний вік, адже не одне покоління висококваліфікованих спеціалістів віддали все своє вміння, талант, фахову майстерність та, врешті-решт, вклали душу, щоб ствердити імідж закладу і прославити його не лише на теренах Срібної Землі…
У повоєнні роки для тисячі закарпатців освіта стала визначним фактором, який спонукав життєдайну наснагу, відроджував у зруйнованих містах та селах потяг до науки, знань, культури.
Для багатьох педагогічних працівників робота в інституті стала сенсом життя, увірвавшись в їхню долю і ставши визначальною ба, навіть знаковою, допомогла втілити власні надбання, доробки, виплекати і зростити нове покоління вчительської генерації, які продовжили навчати і виховувати молодь.
Колектив Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти сьогодні – це професіонали, досвідчені та ініціативні науково-педагогічні працівники, які на високому рівні володіють науково-методичною роботою, інформаційно-комунікаційними технологіями, проводять курси підвищення кваліфікації та комплексної освітньої підготовки педагогічних працівників області, упроваджують передовий педагогічний досвід, допомагають молодим освітянам відшукати та втілити свою родзинку в нелегку працю вчителя.
10 листопада в Закарпатській обласній філармонії відбулися урочистості з нагоди
70-ї річниці з дня заснування Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.
Історія створення інституту сягає у далекий 1946 рік, коли наказом КП/б/У від 5 березня перетворили центральний методичний кабінет в м. Ужгороді в обласний інститут удосконалення кваліфікації вчителів. Методисти інституту впродовж семи десятиліть дбайливо піклуються, скеровують, надаючи фахові поради тим, хто дає дорогу в життя молодій генерації.
На урочистому зібранні згадали директорів, які започатковували перші кроки на освітянській ниві Срібної Землі, педагогічних працівників, ветеранів освіти, які віддавали свої вміння, професійну майстерність, творчість для вдосконалення фахової компетентності та професійного зростання.
Вітати іменників прийшли перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто, заступник міського голови Ужгородської міської ради Іштван Цап, заступник директора департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Аттіла Штерр, які побажали освітянам знаного не лише в Закарпатті, а й в Україні, інституту післядипломної педагогічної освіти подальшого професійного та фахового вдосконалення, креативності, творчого розвитку, та нагородили науково-педагогічних працівників Почесними грамотами.
Тетяна Палько, директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, подякувала педагогам-ветеранам, які доклали чимало зусиль у розвиток та становлення іміджу вишу на теренах закарпатської землі. Розповіла про роботу закладу, направлену на впровадження нових освітніх технологій організації навчального процесу з підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів освіти та реалізацію сучасних моделей неперервної освіти, у тому числі з використанням інформаційних та комунікаційних технологій, інтеграції післядипломної педагогічної освіти в міжнародний освітній простір.
Привітати колег приїхали знані в Україні науковці: Віктор Олійник, ректор ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України; Наталія Гончаренко, начальник відділу стратегій розвитку освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України та колеги з інститутів післядипломної педагогічної освіти, члени Консорціуму закладів післядипломної педагогічної освіти і засновники Українського відкритого університету: Петро Олешко, ректор Волинського ІППО, Остап Бодик, в.о. ректора Донецького обласного ІППО, Ірина Цимбал, ректор Луганського обласного ІППО, Роман Зуб’як, ректор Івано-Франківського обласного ІППО, Ігор Смагін, ректор Комунального закладу «Житомирський обласний ІППО» Житомирської обласної ради, Віктор Очеретянко, перший проректор Хмельницького ОІППО, які подарували мультифункціональний пристрій та наголосили, що Закарпаття багате на інтелектуальних, освічених, креативних, щирих та працьовитих педагогів.
Зі сцени звучало багато теплих та щирих слів на адресу ювілярів. Почесними грамотами та відзнаками нагородив педагогів Закарпатського ІППО Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української автокефальної православної церкви, ректор Карпатського університету та Карпатської Богословської Академії та презентував унікальний дарунок – факсимільну копію Пересопницького Євангелія.
Вітали іменинників колеги-освітяни із Угорщини: доктор Імре Ліпче, декану факультету педагогіки інституту ім.Ференца Галла (м. Сорвош) та доктора Еріки Югас, доцента інституту педагогіки Дебреценського університету (м. Дебрецен).
До побажань долучилися представники ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Мукачівського державного університету, видавничого дому «Основа», директорів ЗОШ м. Ужгорода, голова обласної профспілки освітян Закарпаття.
Незабутні враження, позитивні емоції та святковий настрій подарували присутнім номери у виконанні заслуженого академічного Закарпатського народного хору, феєрична майстерність юних краян – ансамблю танцю Танцювальної корпорації друзів «ПАДІЮНу», неймовірне звучання саксафону та віолончелі, танцювальна композиція учнів Лінгвістичної гімназії ім. Т.Г. Шевченка.
Нам випала велика честь працювати у виші, який виховав не одне покоління прекрасних фахівців та спеціалістів, справжніх знавців своєї справи. Сьогодні колектив продовжує і примножує славні традиції провісників. Успішно запроваджує і втілює європейські підходи до підготовки молодої генерації, яка будуватиме незалежну і соборну державу.
Це було справжнє свято освітян, адже педагог – це покликання, спосіб буття, мислення, душевний стан. Це наставник, який щодня перетворює буденне життя на чарівну казку, розкриває таланти, дарує почуття впевненості та вірить у свою клопітку працю, яка у майбутньому принесе вагомий результат.
Нехай завзятість у починаннях, наполегливість у звершеннях, творчість у науковій роботі супроводжують вельмиповажну науково-педагогічну плеяду.