Дошкілля розпочинає новий навчальний рік

konf1

13 серпня у ПАДІЮНі відбулася інструктивно-методична нарада "Пріоритетні напрями організації освітньої роботи дошкільних навчальних закладів у 2015/2016 н.р.".
Присутніх спеціалістів та методистів районних/міських відділів/управлінь освіти, завідувачів, вихователів-методистів ДНЗ привітав директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Михайло Мотильчак. Він зауважив, що виховання дітей дошкільного віку є важливою сферою суспільного життя. Гостро постає питання загальнодержавного значення – проведення модернізації системи національної освіти. Дошкільна освіта як первинна складова безперервної освіти України потребує змін. Метою дошкільної освіти має бути виховання дітей, створення належних умов для фізичного, інтелектуального та психо-емоційного розвитку дитини. Але дошкільна освіта не повинна виконувати завдання, які входять до освітніх програм початкової школи. Очільник освітян наголосив, що необхідно забезпечити доступність дошкільної освіти для кожної дитини відповідного віку.

Михайло Андрійович зауважив, що навчання і виховання в загальноосвітніх навчальних закладах мовою національних менших – це не тільки забезпечення права на навчання рідною мовою, а й запорука успішного майбутнього. Закарпаття – це край, де проживають понад 100 національностей. Тому маємо всі можливості щодо реалізації проекту, ініційованого Румунським інститутом миру (PATRIR) та підтриманого МОН України з питань упровадження багатомовної освіти у загальноосвітніх навчальних закладах України.
Михайло Андрійович Мотильчак зупинився на основних моментах територіальної реформи, наголосивши, що держава матиме зв'язок з усіма територіальними громадами.
Ольга Романчак, методист кабінету дошкільної, початкової та інклюзивної освіти ЗІППО, вела мову про сучасний дошкільний заклад, котрий опікується найменшими учасниками навчально-виховного процесу. Вихователі, методисти, завідувачі – педагогічні працівники – від професійної компетентності та фахової майстерності яких залежить подальший розвиток маленьких учасників освітнього процесу. Вона розповіла, що курси підвищення кваліфікації відбуваються з урахуванням запитів педагогічних працівників області і відповідно до Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013-2022 роки. Запроваджується дистанційне навчання, лекційні, практичні та семінарські заняття супроводжуються інформаційно-комп’ютерними технологіями. Ольга Олександрівна зупинилася на діяльності сайту «Віртуальний дитячий садок «Дивокрай», який оперативно інформує освітян краю про події, заходи, які відбуваються в дошкільних навчальних закладах краю.
Мар'яна Альбрехт, директор навчально-реабілітаційного центру Хустської райдержадміністрації, вела мову про корекцію розвитку дітей з особливими освітніми потребами в умовах навчально-реабілітаційного центру.
Марія Корадіні, методист управління освіти, молоді та спорту Рахівської РДА, розповіла про стан і перспективи розвитку дошкільної галузі Рахівського району.
Алла Петрів, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, інклюзивної та позашкільної освіти департаменту освіти Закарпатської ОДА, окреслила основні вимоги до організації навчально-виховного процесу дошкільного навчального закладу з урахуванням реалій та потреб часу.
Освітянський форум дошкілля завершився. Нехай щастить колегам у новому навчальному році.

konf

konf2  konf3