XІ Всеукраїнська науково-методична конференція на Закарпатті

XIconferenc-01

5 листопада у Закарпатському інституту післядипломної педагогічної освіти розпочала роботу дводенна XІ Всеукраїнська науково-методична конференція «Проблеми післядипломної педагогічної освіти: реалізація компетентнісної парадигми в освіті як основа суспільного розвитку».

Мета конференції: висвітлення проблем уведення в післядипломну педагогічну освіту компетентнісного підходу і нової особистісно-орієнтованої результатної парадигми, утвердження компетентнісного підходу та парадигмального вдосконалення в освіті як виклик часу.
Учасники конференції продовжать роботу у секціях за наступними напрямами:
- компетентнісна ідея у вітчизняній та зарубіжній освіті;
- компетентнісний підхід і особистісно орієнтована парадигма як стимул оновлення педагогічної теорії та практики;
- національне виховання та духовний розвиток особистості у світлі компетентнісного підходу;
- професійні та особистісні компетентності педагога в сучасних умовах;
- методична реалізація компетентнісного підходу в ДНЗ, загальноосвітній та вищій школі.
 До програми  було включено 251 доповідь та виступи,  в яких висвітлювалися здобутки, проблеми й перспективи розвитку освіти в Україні на компетентнісній основі, її визначальні психолого-педагогічні та науково-методичні засади, запровадження інноваційних технологій, особливості реалізації міжпредметних зв’язків, основ дистанційного навчання, проблеми педагогіки, психології, управління освітою. У роботі зголосилися взяти участь науковці, викладачі та аспіранти університетів, педагогічних інститутів, інститутів післядипломної освіти, методисти обласних інститутів, завідувачі районними (міськими) методичними кабінетами, директори і вчителі шкіл загальноосвітніх навчальних закладів, музейні працівники, практичні психологи, у тому числі: 13 докторів наук, 17 професорів і 96 кандидатів наук, доцентів, аспірантів, здобувачів.
Варто відмітити, що всі бажаючі змогли прослухати доповіді та переглянути презентації учасників пленарного засідання конференції в режимі онлайн на сайті інституту (виступи учасників конференції можна переглянути за цим посиланням).
На конференцію з’їхалися науковці з Угорщини, Словаччини, Польщі та навіть Еквадору. Географія представлення нашої держави дуже велика. Незважаючи на складну ситуацію у країні, кращі представники освітньої галузі Харківської, Донецької, Чернівецької, Хмельницької, Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської областей та міст Умані, Києва приїхали поділитися досвідом, баченням подальших шляхів удосконалення розвитку післядипломної освіти та обмінятися думками.
Закарпаття представляють 5 провідних вишів краю: Закарпатський інституту післядипломної педагогічної освіти – організатори заходу, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Закарпатський художній інститут, Мукачівський державний університет, Закарпатський Угорський інститут ім. Ф. Ракоці.
Учасників та гостей конференції привітала Тетяна Палько, директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, яка наголосила, що у стінах інституту розпочинається наукове свято –  XІ Всеукраїнська науково-методична конференція. Планується робота секцій за наступними напрямами:
- компетентнісна ідея у вітчизняній та зарубіжній освіті;
- компетентнісний підхід і особистісно орієнтована парадигма як стимул оновлення педагогічної теорії та практики;
- національне виховання та духовний розвиток особистості у світлі компетентнісного підходу;
- професійні та особистісні компетентності педагога в сучасних умовах;
- методична реалізація компетентнісного підходу в ДНЗ, загальноосвітній та вищій школі.
Тетяна Василівна наголосила, що буде проведено два пленарні, шість секційних засідань, працюватимуть круглі та дискусійні столи з окремих педагогічних питань. Вона побажала присутнім творчого натхнення, емоційного піднесення та незабутніх вражень.
Михайло Мотильчак, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, висловив сподівання, що сьогоднішній освітянський форум виконає поставлену мету і дасть колективну відповідь на ті виклики, які стоять сьогодні перед освітою, зокрема післядипломною. Також Михайло Андрійович звернув увагу присутніх, що одним із напрямів реформування освіти є підготовка  і перепідготовка педагогічних кадрів. Він висловив упевненість, що Всеукраїнська конференція дасть відповідь на питання, як організувати роботу навчальних закладів, покращити управлінську діяльність, налагодити якісну та доступну мережу підготовки і перепідготовки педагогічних працівників із віддалених регіонів краю з тим, щоб Закарпатська область займала  одне з перших місць в Україні у рейтингових показниках. Він побажав  педагогам успіхів, результативності у роботі, злагоди та гарного настрою.
Тамара Пушкарьова, заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, кандидат педагогічних наук, професор, привітала присутніх зі святом науки, яке гріє душу, створює атмосферу тепла та передала вітання від колег з МОН України, Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників. Вона наголосила, що найкращий вихід із важкої ситуації – це творчість. Опановуючи передові інноваційні технології,  займаючись творчою роботою, освітяни вдосконалюються, розкривають прихований потенціал, розвивають фахову майстерність, бо школа, освіта – це дзеркало суспільства. Яким буде педагог, таким будуть і діти, і суспільство. Тамара Олексіївна побажала дарувати один одному позитив, адже тепло, любов та воля врятують наш світ.
Учасники освітянської конференції продовжили роботу по секціям.