Освіта Закарпаття в європейському контексті

norway 4

7 – 11 грудня 2015 року в м.Кошице (Словаччина) проведено перший науково-практичний семінар міжнародного українсько-словацького проекту «Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства – InovEduc». Цей проект реалізується Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно з Пан-європейським університетом (Paneurópska vysoká škola, Братислава, Словацька Республіка) в рамках програми «SK08 Транскордонне співробітництво», яка фінансується Норвезьким фінансовим механізмом та урядом Словацької Республіки.

Окрім ЗІППО організаторами семінару були громадські організації – партнери проекту: Центр європейської політики (СЕР, Словаччина) та Агенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія» (Україна).
У роботі семінару брали участь по 10 педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів Закарпаття та Східної Словаччини, а також представники Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, Кошицького та Пряшівського педагогічних методичних центрів (Словаччина).
Перед учасниками заходу з повідомленнями «Історичний розвиток Східної Словаччини та Закарпаття у часи існування Угорського Королівства (український та словацький погляди)», «Історичний розвиток Східної Словаччини та Закарпаття у ХХ столітті (український та словацький погляди)» виступили науковці обох країн. Проведено практичні заняття: «Що б Ви хотіли, щоб вивчалося в навчальних закладах на Україні про Словаччину / у Словаччині про Україну?», «Спільні та відмінні риси регіонів Східної Словаччини та Закарпаття». У ході роботи обговорено плани підготовки методичних розробок та робочих зошитів для учнів з питань історії Східної Словаччини та Закарпаття, надано рекомендації до виконання відповідних домашніх завдань.
Учасники семінару ознайомилися з архітектурними пам’ятками м.Кошице, відвідали палац Борші (родинний маєток Ференца Ракоці ІІ), церкву у романсько-готичному стилі с.Велика Трня.
Наступний семінар проекту заплановано провести в І кварталі 2016 року в м.Ужгороді.

norway 1

norway 3

norway 2