Семінар учителів початкових класів національних шкіл

Кожна дитина – це органічна частка природного соціуму, якій притаманні власне світобачення, світорозуміння й світоставлення, певні риси характеру, здібності та уподобання.
Методист кабінету освіти національних спільнот Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Юліанна Сергійчук провела інструктивно-методичні семінари для вчителів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів із мовами навчання національних меншин «Особливості роботи у початкових класах шкіл з мовами навчання національних меншин відповідно до вимог Державного стандарту початкової загальної освіти».


Нарада проходила у населених пунктах Закарпаття: 13 серпня – міста Ужгород, Чоп та Ужгородський район; 14 серпня - Мукачево, Мукачівський, Свалявський райони; 18 серпня – Берегово та Берегівський район; 19 серпня - Виноградово, Виноградівський район; 20 серпня - Хуст, Рахівський, Тячівський та Хустський райони.
Юліанна Сергійчук розповіла про організацію навчально-виховного процесу у початковій школі у 2014/2015 навчальному році, структуру та зміст нових навчальних планів та програм для 1-4 класів, програму та підручники для шкіл з мовами навчання 1-3 та окремо 4-х класів, нові критерії оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів. Також акцентувала увагу на методичних аспектах проведення уроків природознавства у 1-3 класах, інформатики у 2-3 класах («Я у світі»), використання ІКТ на уроках у початкових класах.
Під час роботи семінарів у містах Ужгород та Мукачево проведено майстер-класи з математики (Ур М.Й. - учитель початкових класів Великодобронської ЗОШ І-ІІІ ст. Ужгородського району), угорської мови (Севч Е.К. – учитель початкових класів Великодобронської ЗОШ І-ІІІ ст. Ужгородського району), інформатики (Гете К.А. - учитель початкових класів та інформатики Чопської ЗОШ І-ІІІ ст. №2).
Нові підручники з української мови для 1-3 класів презентувала автор -Кеслер С.М. (учитель української мови та літератури, директор ЗОШ І-ІІІ ст. №10 м. Ужгорода).
Завершився семінар обговоренням результатів апробацій підручників із української, угорської та румунської мов для першокласників за 2012/2013 та 2013/2014 н. р. Учасники семінару отримали на електронних носіях методичні рекомендації, календарно-тематичні плани, збірники та інші методичні матеріали для викладання навчальних предметів у початкових класах.