Навчальний семінар для фахівців психологічної служби в Іршавському районі

psyhoirshava1

Події, які відбуваються в Україні, впливають на необхідність соціально-психологічного захисту і психологічної допомоги як дітям і окремим людям, так і цілим соціальним групам.

Ціла низка досліджень вказує на те, що участь у військових діях чи проживання на території, де вони відбуваються, суттєво підвищують частоту психічних розладів як серед військових, так і серед мирних жителів. Це тривожні розлади, депресія, посттравматичний стресовий розлад, зловживання психоактивними речовинами.
Психологічна служба системи освіти має надавати психологічну і соціально-педагогічну допомогу постраждалим від бойових дій у зоні АТО, переселенцям, біженцям, членам їхніх сімей і родичам загиблих.
20 січня на базі Іршавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 за сприяння відділу освіти РДА та райдержадміністрації відбувся навчально-методичний семінар для практичних психологів закладів освіти «Психологічний супровід сімей вимушених переселенців та учасників АТО (кризове консультування)».
Зі словами вдячності та побажаннями плідної праці звернулися до присутніх т.в.о. голови райдержадміністрації Віктор Симканинець та начальник відділу освіти РДА Єлизавета Яцканич. На семінарі були присутні представники служби у справах дітей РДА та психолог Іршавського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Директор Івано-Франківського обласного центру практичної психології і соціальної роботи Людмила Підлипна розповіла присутнім про природу посттравматичного стресового розладу, деталізувала, як він проявляється у дітей, запропонувала методи діагностики та алгоритм його лікування методами психотерапії.
Методист Івано-Франківського обласного центру практичної психології і соціальної роботи Вікторія Павлюк розкрила учасникам семінару психологічні особливості переживання горя та образи. Розповіла про розвиток типових психосоматичних розладів, що виникають унаслідок стресу. Вказала на можливі способи подолання наслідків травматичних подій.
Практичні психологи відпрацьовували техніки роботи з почуттями гніву, злості та провини.
Фахівці психологічної служби району не тільки пройшли навчання, але й отримали методичні матеріали у паперовому й електронному вигляді та відповідні сертифікати. Вони готові у будь-який момент надати допомогу тим, хто її потребуватиме.

Вікторія Петрище,
практичний психолог Іршавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

psyhoirshava2

psyhoirshava3