Новини

Відбулася науково-практична веб-конференція для практичних психологів

ps225 лютого 2021 року відбулася науково-практична веб-конференція для працівників психологічної служби Закарпатської та Харківської областей за темою «Професійний стандарт «Практичний психолог закладу освіти» як інструмент для підвищення кваліфікації та професійного розвитку працівників психологічної служби».

Завершуються 16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства

1610 грудня в Україні завершуються 16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства. Проблема насильства є глобальною проблемою людства і вирішувати її треба комплексно, об’єднавши зусилля та враховуючи особистий внесок кожного та кожної. Культура рівності та культура недискримінації, поваги та толерантності, прийняття та ненасильницької моделі взаємодії повинна існувати та поширюватися на усіх рівнях, починаючи, в першу чергу, з сімʼї: від родини до держави, від дитини до літніх людей.

Про попередження домашнього насильства

yurМіністерство освіти і науки інформує про гарантоване державою право кожного громадянина отримати безоплатну правову допомогу, зателефонувавши за номером Єдиного контакт-центру 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).
Номер телефону Урядової гарячої лінії з попередження домашнього насильства 1547.
Номер телефону Національної дитячої «гарячої» лінії 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного)

 

«Ні насильству!»

IMG 20201125 10061825 листопада Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти долучився до Акції – «16 днів активних дій проти гендерного насильства», котра відбулася в місті Ужгороді.
Стартувала акція на площі Народній в Ужгороді флешмобом «Ні насильству!», за допомогою якого студенти Ужгородського національного університету привертали увагу перехожих до проблем домашнього насильства.
Хода з парасольками та повітряними кульками пройшла вулицями міста до площі Театральної. Перехожим роздано інформаційні матеріали та проведено роз’яснювальну роботу щодо запобігання та протидії домашньому насильству.
16 днів активізму проти ґендерного насильства – всесвітня акція, ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги до проблем ґендерно-зумовленого насильства, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві, яка проходить з 25 листопада по 10 грудня.

«16 днів активних дій проти ґендерного насильства»

image 6483441Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Міжнародна кампанія «16 днів активних дій проти ґендерного насильства», ініційована Центром жіночого глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій щодо захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо у 1960 році.

Проведено Всеукраїнський конкурс авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів „Нові технології у новій школі”

На виконання наказу департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації від 05 вересня 2019 року № 204 „Про проведення Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів „Нові технології у новій школі” у номінації „Корекційно-розвиткові програмиˮ та з метою підвищення професійного рівня і розвитку творчого потенціалу фахівців психологічної служби у системі освіти України у грудні 2019 року – січні 2020 року в області проведено ІІ етап Всеукраїнського конкурсу.

Закарпатські рятувальники вчили психологів та соціальних педагогів як правильно діяти в екстремальних ситуаціях

20200128 152322

А ви знаєте, що робити коли у людини паніка чи стрес? А от практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти Закарпаття відтепер не тільки знають, а й володіють міжнародними стандартами у цій сфері. А допомогла їм отримати ці знання психологиня Управління ДСНС України у Закарпатській області Любов Чорна.

Навчання практичних психологів і соціальних педагогів

IMG 0994

Нещодавно в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відділом соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення Управління ДСНС України у Закарпатській області проведено навчання практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти Закарпатської області щодо надання першої психологічної допомоги постраждалим відповідно до міжнародних стандартів.

Проведено спецкурс „Протидія торгівлі людьми в Україні”

ps

14 – 15 червня в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти зі слухачами курсів підвищення кваліфікації практичних психологів і соціальних педагогів проведено спецкурс „Протидія торгівлі людьми в Україні”, схвалений для використання комісією Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України.

Ми – проти насильства в сім’ї

flash 2 - копия

8 грудня у межах міжнародної кампанії «16 днів проти ґендерного насильства»  в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти слухачі курсів підвищення кваліфікації – практичні психологи і соціальні педагоги, вихователі дошкільних навчальних закладів, вихователі груп продовженого дня і шкіл-інтернатів – провели флеш-моб «Ми – проти насильства в сім’ї». З допомогою аркушів та надувних кульок фіолетового та оранжевого кольорів учасники флеш-мобу зобразили «долоню, яка зупиняє насильство», а також усміхнене обличчя (смайлик) як символ щасливого майбутнього без насильства.