Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти

Основи інклюзивної освіти в Новій українській школі. Інклюзивне навчання: рівні можливості для кожного

inkl 2

Інклюзивне навчання (освіта) – це система освітніх послуг, що забезпечує реалізацію права на освіту осіб з особливими освітніми потребами, а також їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство.

Просто про складне: зміни до Порядку організації інклюзивного навчання

Досвід упровадження інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти виявив чимало проблем. Питання щодо внесення коректив до відповідної нормативно-правової бази стало нагальним. У статті (читати тут) Тетяни СИМОНЕНКО, начальника відділу спеціальної освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, чітко окреслено зміни в організації інклюзивного навчання, але також в роботі потрібно враховувати Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг".

Семінар-практикум з інклюзивного навчання

01 4

4 травня в комунальній установі „Інклюзивно-ресурсний центр № 1 Ужгородської міської ради” відбувся семінар-практикум „Інклюзивний простір. Практичні кроки”, проведений департаментом освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації спільно з обласним ресурсним центром з підтримки інклюзивної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

14 листопада – Міжнародний день логопеда

1499282790 logoped

14 листопада відзначають Міжнародний день логопеда ‒ професійне свято представників однієї з найбільш важливих професій.
За даними Національної радіокомпанії України, у 2011 році професія логопеда ввійшла у тридцятку найпотрібніших спеціальностей світу.