До уваги засобів масової інформації!

Щорічно представниками засобів масової інформації здійснюється громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання з метою оперативного, всебічного і об’єктивного інформування громадськості про його перебіг.
Звертаємо увагу на те, що представники засобів масової інформації допускаються до об’єктів спостереження (пунктів реєстрації абітурієнтів, пунктів тестування, центрів обробки тестових матеріалів, пунктів перевірки, приміщень, де відбуваються засідання апеляційної або регламентної комісій) за посвідченням громадського спостерігача, виданого у 2012 році, та документа, що посвідчує особу.
З інформацією щодо отримання посвідчення громадського спостерігача можна ознайомитися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (розділ «Громадське спостереження»).
Громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється з метою широкого та об’єктивного інформування громадськості про його перебіг.
Громадське спостереження здійснюється громадськими організаціями, батьківськими комітетами або піклувальними радами навчальних закладів, засобами масової організації (далі – суб’єкти громадського спостереження) та безпосередньо забезпечується через діяльність громадських спостерігачів.
Громадським спостерігачем може бути особа, яка досягла 18-річного віку й делегована суб’єктом громадського спостереження. Статус громадського спостерігача надається особі після проходження реєстрації.
Реєстрацію громадських спостерігачів здійснюють Український та регіональні центри оцінювання якості освіти за поданням суб’єктів громадського спостереження.
Подання про реєстрацію громадських спостерігачів складається в довільній формі, де обов’язково має бути вказано:
прізвище, ім’я, по батькові, рік народження особи;
територіальні межі (область), де планується проведення громадського спостереження.
Подання скріплюється печаткою відповідного органу (організації або навчального закладу). До подання додаються:

  • письмові зобов’язання осіб щодо дотримання прав та обов’язків громадського спостерігача, визначених Положенням про громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів;
  • копії документів, що посвідчують особу представників суб’єктів громадського спостереження;
  • письмові згоди осіб на обробку персональних даних, оформлені відповідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних».

Реєстрація громадських спостерігачів здійснюється протягом п’яти робочих днів з дня отримання подання. Підтвердженням факту реєстрації є посвідчення громадського спостерігача, яке видається громадському спостерігачеві особисто або представникові суб’єкта громадського спостереження на підставі довіреності, виданої керівником суб’єкта громадського спостереження.