Тиждень знань безпеки життєдіяльності в навчальних закладах області

Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я. Отже, виховання здорового покоління, зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації - одне з пріоритетних завдань, яке поставлене сьогодні перед освітою.

За даними Держкомстату, дорожньо-транспортні пригоди, пожежі, нещасні випадки на воді, випадкові та навмисні пошкодження, аварії, травмування в побуті тощо щорічно забирають життя десятків тисяч людей, і немала частина з них – діти…
Основною причиною такого загрозливого становища є незнання чи нехтування елементарними правилами безпеки, недостатня інформованість щодо поведінки у разі виникнення надзвичайних ситуацій, вiдсутнiсть практичних навичок самодопомоги.
У профілактиці дитячого травматизму велику роль відіграють працівники системи освіти, Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій, правоохоронних органів. Безумовно, їх спільне прагнення забезпечити безпеку життя дітей, дає свої позитивні результати, але цю роботу необхідно проводити систематично.
Саме тому виникла необхідність проведення в навчальних закладах додаткових заходів з метою надання дітям елементарних знань з питань особистої безпеки, вивчення правил поведінки під час надзвичайних ситуацій, особливо тих, вірогідність виникнення яких достатньо висока на тій чи іншій території, та в які можуть потрапити саме діти.
Одним з таких профілактичних заходів є «Тиждень знань безпеки життєдіяльності», проведення якого у навчальних закладах області заплановано на жовтень-листопад поточного року.
Під час проведення Тижня знань для запобігання загибелі дітей, виникнення НС, в позаурочний час з учнями проводять організовують вікторини, шкільні та районні олімпіади через різні види діяльності дітей: навчальну, трудову, ігрову, художню тощо. Доцільно також ефективно використовувати у навчальному процесі існуючу навчально-матеріальну базу, спланувати її розвиток відповідно до сучасних педагогічних та інформаційних технологій навчання, можливо проведення огляд-конкурсу на кращий клас з ОБЖД.
Кваліфіковану методичну та консультаційну допомогу щодо організації та проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності можна отримати у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області (тел. 67-33-96, 67-32-84) та на навчально-консультаційних пунктах цивільного захисту м.Мукачево та м.Тячів.
Зазначені заходи повинні забезпечити ефективність зусиль керівників системи освіти і науки з підготовки дітей, учнів, студентів і керівного складу до дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, збереження життя дітей та дорослих, особистого і державного майна.

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Закарпатської області