10 простих правил безпечного пікніка на природі

picnik

Весна, вихідні, сонячна і тепла погода - саме час відправитися на пікнік.
Як організувати пікнік, не пропустивши жодної дрібниці.


Головне, про що потрібно пам'ятати, виїжджаючи у вихідні на пікнік, - це пожежна безпека. За даними ДСНС, дев'ять з десяти лісових пожеж виникає саме з вини людей. Найчастіше причиною стають непогашене багаття, кинуті недопалки та сірники. Суха, сонячна і спекотна погода лише сприяє поширенню вогню.
Якщо вже дуже хочеться шашлику або печеної картоплі на природі, треба дотримуватися правил безпеки. У пожежонебезпечний період у лісі без необхідності багаття взагалі краще не розпалювати. Особливо небезпечно це робити у вітряну погоду, під пологом лісу, в густих заростях.
Розводьте вогонь у спеціально обладнаних для цього місцях або там, де є старі вогнища. Можна це робити на піщаних косах. Якщо таких місць немає, то ви повинні правильно підготувати майбутнє вогнище - обкопати його з допомогою лопати або інших підручних засобів.
Під час пікніка утримайтеся від використання горючих речовин і матеріалів, наприклад, рідин для розпалювання. Вони можуть бути дуже небезпечні для вас.
Слідкуйте за вогнищем або мангалом - один подув вітерцю може викликати поширення вогню.
Ніколи не залишайте дітей без нагляду. Вони можуть загубитися в лісі, втекти до сусідньої водойми, впасти, поранитися або вдаритися, а найгірше - полізти в багаття або до мангала. Випадків, коли дитина отримує опіки на пікніку через неуважність батьків, величезна кількість.
Потрібно пояснити дітям для їх власної безпеки, що не можна кидати в багаття сторонні предмети. Особливо це стосується балончиків з аерозолями. Вони мають властивість вибухати при нагріванні.
Ще одне важливе правило безпеки - на пікнік обов'язково потрібно брати з собою аптечку. Візьміть з собою йод, зеленку або перекис водню, а також перев'язувальні матеріали, засоби від укусів комах та антигістамінні препарати на випадок виникнення алергії від укусів. Щоб уникнути харчового отруєння, варто взяти на пікнік антибактеріальне мило і чисту воду для миття рук, ножів, фруктів і овочів.
 Коли ви залишаєте місце пікніка, обов'язково загасіть багаття водою, піском або іншими підручними засобами.
Приберіть за собою все сміття.
Дотримуйтеся правил безпечного відпочинку і відпочивайте на здоров’я!

Н. Просяник, методист НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області