ВЕСНА – ПОРА НЕБЕЗПЕКИ?

alergiaДля багатьох людей весна – це одна з найбільш улюблених пір року, і це зрозуміло – з її приходом стає більше сонця, пробуджуються дерева, розпускаються первоцвіти, стає радісніше на душі. Але є категорія людей, яких прихід довгоочікуваної весни не тільки не радує, але, навпаки, засмучує, так як приносить з собою нескінченні сльози, нежить і чхання. Це алергіки, а точніше – люди, схильні до весняної алергії. Переважна більшість алергіків проживає у великих містах, де їхній стан провокує далеко не ідеальне екологічне середовище.


Протипоказано займатися самолікуванням. Це може бути як неефективним, так і шкідливим. Найпростіший шлях полегшити свій стан —  звернутися до лікаря.
Якщо у вас з приходом весни раптово з’явилися  нежить, дерматит, сльозоточивість та інші  симптоми, не відкладайте візит до лікаря. Відвідайте кваліфікованого алерголога або дільничного терапевта. Фахівець призначить вам аналіз, аби виявити, що саме є алергеном у конкретно вашому випадку.
Чим алергія відрізняється від застуди?
Для когось перебіг алергії може асоціюватися з простудним захворюванням, проте, це лише поверхневий погляд на ситуацію. Застуда розвивається поступово, а алергія наздоганяє різко і раптово. Нежить та сльозоточивість відразу стають рясними. Ніколи алергія не супроводжується ломотою в тілі, температурою, головним болем. Її супутники — почервоніння очей та їхнє подразнення, чхання, можливо, кропив’янка і свербіж шкіри. І нарешті, якщо застуда відступає через тиждень-другий, то алергія буде продовжуватися до тих пір, поки не зникне з поля дії алерген, що її викликає. Добре, якщо рослина відцвіте або ви зміните місце розташування, в іншому випадку «Апчхи!» стане вашим супутником на кілька місяців.
Важливо в даному випадку звернутися до лікаря і придбати за його призначенням протиалергенний препарат.
Як протистояти алергії?
Боротися з даною недугою обов’язково потрібно з професійною допомогою медиків. Самостійний вибір препарату — це метод «тику» і тут він неефективний. Навесні алергію найчастіше викликає цвітіння рослин. Сучасна фармацевтична промисловість пропонує достатню кількість антигістамінних препаратів широкого спектру дії, але і вони мають свої недоліки (можуть викликати побічні дії і мати  протипоказання, викликати звикання). Крім того, необхідно усувати дію конкретного алергену, а його походження можна встановити лише в лабораторних умовах. Недбале ставлення до алергії загрожує виникненням бронхіальної астми та інших ускладнень, тому не нехтуйте спілкуванням із лікарем, якщо вже алергія вас наздогнала.
Паралельно з прийомом противоалергенних препаратів рекомендується:
здійснювати щоденне вологе прибирання будинку, встановити зволожувач повітря;
не сушити білизну на балконі, на вікна встановити москітні сітки, які можна періодично обприскувати водою (втім, як і штори, і фіранки);
повернувшись додому з вулиці не відкладати прийом душових процедур (мити потрібно і тіло, і голову, бо на волоссі найчастіше і в більшій кількості може скупчуватися невидимий неозброєному оку алерген);
промивати ніс і горло соляними розчинами домашнього приготування або купленими в аптеці;
зміцнювати загальний імунітет і мікрофлору кишечника;
хоча б на час загострення алергії відмовитися від алкоголю та куріння.
позбавлятися бруду, пилу та пилку, що потрапляє до вашого будинку на одязі та взутті.
Якщо у вас щорічно з'являються симптоми весняної алергії, – заздалегідь відвідуйте лікаря. Оновлюйте вашу аптечку (фармацевтична промисловість постійно пропонує нам нові, більш досконалі препарати), стежте за тим, щоб необхідні вам ліки не закінчувалися. Постарайтеся не засмічувати організм шлаками - дотримуйтеся розумної дієти, відмовтеся від потенційних харчових алергенів (продуктів з консервантами, ароматизаторами, підсилювачами смаку). Дітям-алергікам навесні небажано робити щеплення, а також планувати на цей час будь-які медичні втручання.

Просяник Н.С.,
методист НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області