Безпека життєдіяльності

Безпека дитини на відпочинку

У сезон відпусток багато батьків разом з дітьми їдуть відпочивати до моря, вибираються на природу до найближчої водойми. Відразу відзначимо той факт, що якщо ви прийшли на пляж з дітьми, то повноцінно розслабитися у вас не вийде. Окрім відповідальності за своє здоров’я, ви також відповідаєте й за життя дитини. До правил дитячої безпеки відносяться всі ті, які можна застосувати й для дорослих: не можна запливати за буйки, пірнати й стрибати на мілководді, грати в „топлячи” ігри, купатися в шторм і так далі. Варто пам'ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Правила безпечного відпочинку на пляжі

За вікном літо. Все більше хочеться покинути квартиру й відправитися на відпочинок до озера, моря або річки. Тому на часі говорити про воду, а точніше про правила поводження людей на водоймах, аби відпочинок приносив радість. Усім відомо, що вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією.

Рекомендації керівникам з питань безпеки життєдіяльності дітей під час літніх канікул

img0Чудова пора – літо! Тут і захоплюючі подорожі з рідними, і веселі ігри з друзями в таборах відпочинку. А ще – цікаві пригоди під час прогулянки або риболовлі, несподівані зустрічі. Відпочинок влітку завжди йде на користь, якщо не трапляється надзвичайних пригод. І всюди на відпочиваючих, за їхню необережність, чатує небезпека. Як не прикро, але саме під час літнього сезону у нещасних випадках гине велика кількість дітей і дорослих.

Відпочинок на природі: найголовніші правила безпеки!

Прийшов час пікніків і відпочинку на природі. Але не варто забувати про дотримання головного – безпеки.
Ліс і пікнік
Розводьте багаття в спеціально відведених для цього місцях. А якщо раптом такого немає, то розкопайте яму самостійно і всередині неї розводьте вогонь. Це зробить менш вірогідною можливість поширення вогню за межі.

Безпека дітей – це пріоритет сьогодення

IMG-37d2bfbb72a7380beace8e37ba3e546a-VНа проблему безпеки дітей не може бути іншого погляду, як на проблему гостру, важливу, що вимагає чітких, скоординованих дій освітян, батьків, працівників різних служб і відомств. На жаль, щорічна статистика показує зростання числа подій, в яких страждають діти. Це пожежі в житлових будинках, аварії на дорогах, пригоди з дітьми вдома, на вулиці, в освітніх установах. Саме тому, основним пріоритетом у роботі закладу дошкільної освіти є охорона життя та здоров’я дітей, організація їхньої безпечної життєдіяльності та навчання її основам.

„Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР” (до Всесвітнього дня охорони праці)

охорона-праці-2-510x371Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 року № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.
За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році – „Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР”. Міжнародна організація праці прагне показати важливість створення стійких систем безпеки та здоров’я (далі БЗР) та інвестування коштів у них.
У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції № 187 про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі.

Нітрати атакують!

Нітрати – речовини дуже поширені у природі. Вони містяться у ґрунті, воді, є продуктами обміну речовин в організмі людей і тварин. Таке значне поширення нітратів в об’єктах навколишнього середовища неминуче зумовлює щоденний контакт населення з ними. Люди зазнають впливу нітратів упродовж усього свого існування. Однак у разі перевищення ступеня навантаження цих речовин на організм вони можуть несприятливо позначитися на здоров’ї.

Весняна алергія: симптоми, профілактика та лікування

Весна – час активізації алергічних процесів. Нежить, чхання, сльозотеча – все це типові прояви весняної алергії.
З приходом весни починають „оживати” зелені насадження. У повітря піднімається пилок, головний весняний алерген. І алергіки починають страждати.
Алергія – надмірна реакція організму
В організмі існує спеціальне „антитерористичне формування”, яке покликане захищати організм від попадання всіляких чужорідних організмів і речовин. Коли імунітет ослаблений, підвищується ймовірність захворіти. При алергії імунітет проявляє гіперчутливість до різних речовин, які потрапляють в організм ззовні.

Навчання навичкам надання першої долікарської допомоги

изображение viber 2021-03-15 18-40-25Інструктивне заняття в режимі ОНЛАЙН відбулося 15 березня 2021 року для працівників Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти з вміння надавати першу долікарську допомогу у випадку можливих надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру. Заняття було проведено відповідно до програм навчання працівників інституту у сфері цивільного захисту з запрошенням до участі Рябчук Тетяни, викладача-методиста навчального пункту аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС України у Закарпатській області, майора служби цивільного захисту.
Метою даного заняття передбачалось навчити працівників навичкам надавати першу долікарську допомогу потерпілим у  надзвичайних ситуаціях (пожежі, аварії на системах життєзабезпечення населення та об'єктах підвищеної небезпеки) від різноманітних вражаючих факторів до приїзду карети швидкої допомоги.

Інструктивно-методичне заняття з питань забезпечення пожежної безпеки для працівників ЗІППО

pozh01 лютого відбулося інструктивно-методичне заняття з питань забезпечення пожежної безпеки для працівників Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти. , яке провів Субота А.В., начальник циклу практичної підготовки НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області, майор служби цивільного захисту.
До працівників інституту доведено зміни у нормативних документах, що забезпечують заходи пожежної безпеки в установі, порядок навчання за програмами та проведення інструктажів, організацію здійснення евакуаційних заходів у випадку виникнення пожежі та порядок користування первинними засобами пожежогасіння.