Підвищення кваліфікації – 2020

Тестування з підвищення кваліфікації завершено

28 листопада – День пам’яті жертв голодоморів

.

holod28 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів.
У незалежній Україні „День памʼяті жертв голодомору та політичних репресій” запроваджено згідно з Указом Президента України від 26.11.1998 року № 1310/98. У 2006 році Законом України Голодомор 1932-1933 років був визнаний геноцидом. Після наукової дискусії в національному середовищі Указом Президента України Віктора Ющенка від 21.05.2007 р. № 431/2007 називається „День пам’яті жертв голодоморів”.

„ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ’ЯТІ!”

.

hol 1В історії кожного народу існують трагічні сторінки. Трагедія українського народу полягає в тому, що довгий час вони не мали своєї держави. Чужинці, які володіли нашими землями, намагалися всіма силами стерти з пам’яті народу його славну історію. Радянський режим бажання українців мати свою незалежну державу нищив голодом.

Роз'яснення МОН щодо замовлення освітніх документів випускникам профтехів

.

МОНМіністерство освіти і науки сьогодні, 27 листопада, оприлюднило роз’яснення щодо закладів професійно-технічної освіти, які з поважних причин не мають атестації. Ці заклади зможуть замовити дипломи випускникам у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО). Для цього місцеві управління освіти та науки мають направити звернення до МОН, а самі заклади – сформувати запит в електронній базі.

МОН підтримує публічний діалог про цифрову інклюзію

.

МОН ПІДТРИМУЄ ПУБЛІЧНИЙ ДІАЛОГ ПРО ЦИФРОВУ ІНКЛЮЗІЮВідбулася прес-конференція за участю заступника Міністра освіти та науки України Артура Селецького „Цифрова інклюзія: роль технологій у соціальній інтеграції людей з розладами спектра аутизму і порушеннями мовлення”. Під час конференції йшла мова про нові можливості цифрової інклюзії, пошук рішень для людей з аутистичними розладами з використанням ІКТ та налагодження соціального партнерства для розвитку екосистеми альтернативної та додаткової комунікації.

87-і роковини Голодомору в Україні

.

127681399 1783396875148272 7742740007824549954 oЩо означає слово Голодомор?
Слово «Голодомор», яке походить від поєднання слів «голод» та «мор», означає навмисне вбивство голодом. Голодомор – це штучний голод організований радянською владою в Україні протягом 1932 – 1933 рр.

«Ні насильству!»

.

IMG 20201125 10061825 листопада Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти долучився до Акції – «16 днів активних дій проти гендерного насильства», котра відбулася в місті Ужгороді.
Стартувала акція на площі Народній в Ужгороді флешмобом «Ні насильству!», за допомогою якого студенти Ужгородського національного університету привертали увагу перехожих до проблем домашнього насильства.
Хода з парасольками та повітряними кульками пройшла вулицями міста до площі Театральної. Перехожим роздано інформаційні матеріали та проведено роз’яснювальну роботу щодо запобігання та протидії домашньому насильству.
16 днів активізму проти ґендерного насильства – всесвітня акція, ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги до проблем ґендерно-зумовленого насильства, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві, яка проходить з 25 листопада по 10 грудня.

Осінній франкомовний марафон. До Міжнародного дня учителя французької мови (26 листопада)

.

franchЦьогоріч в умовах пандемії covid-19 заходи з нагоди Міжнародного дня учителя французької мови Lejourduprofdefrançais (JIPF) відбуваються дистанційно, і такий формат дав багато можливостей усім бажаючим долучитися до промоакцій, зустрітися онлайн та поспілкуватися з відомими особистостями у галузі методики викладання французької мови вітчизняного та міжнародного рівня. Так, упродовж осені щомісяця педагоги області мали змогу брати участь у вебінарах з авторами підручників з французької мови Надією Чумак, Іриною Ураєвою та Юрієм Клименко.

«16 днів активних дій проти ґендерного насильства»

.

image 6483441Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Міжнародна кампанія «16 днів активних дій проти ґендерного насильства», ініційована Центром жіночого глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій щодо захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо у 1960 році.